FAQ
CENTRUM POMOCY
Pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym lub psychoterapeutycznym wiąże się zwykle ze stresem, niepokojem, a nawet lękiem.
W głowie może pojawiać się mnóstwo pytań, na które chcielibyśmy znać odpowiedź jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.
POPULARNE PYTANIA
Niżej odpowiadam na najczęstsze pytania dotyczące procesu psychoterapii, w tym mojej zawodowej praktyki.
Ile trwa i ile kosztuje spotkanie?
Konsultacja lub sesja psychoterapii indywidualnej to koszt 150 zł, spotkanie trwa 50 minut.
Jak wygląda kwestia płatności?
Po ustaleniu terminu pierwszego spotkania wysyłam mailowo dane do dokonania przedwpłaty. Sesja odbywa się w ustalonym terminie po zaksięgowaniu środków, dlatego zapłaty za spotkanie trzeba dokonać najpóźniej na dwa dni przed jej ustalonym terminem lub wysłać potwierdzenie dokonania przelewu. Reguła ta obowiązuje przed każdym spotkaniem.
Czy można umówić się tylko na wizytę online, czy również w stacjonarnym gabinecie?
Jest możliwość umówienia się na spotkanie w stacjonarnym gabinecie na terenie Krakowa, przy ul. Przewóz 34.
Jak często będziemy się spotykać?
Jest to kwestia ustalana indywidualnie, najczęściej spotykany schemat to jedno spotkanie na tydzień. Częstotliwość sesji może zmieniać się w trakcie współpracy.
Czy psycholog/psychoterapeuta powie mi, co mam zrobić?
Nie, psycholog/psychoterapeuta nie powinien dawać bezpośrednich rad w odpowiedzi na pytania typu: Co mam zrobić?, Czy powinienem powiedzieć partnerowi o zdradzie?, Który kierunek studiów wybrać? i tym podobne.
Nasze zadanie polega na towarzyszeniu i wspieraniu osoby w procesie samodzielnego podejmowania decyzji.
Czy ktoś (rodzina lub pracodawca) dowie się o tej wizycie?
Nie, ponieważ obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, z której mogę zostać zwolniona tylko w wyjątkowych przypadkach: gdy w trakcie sesji dowiem się o popełnieniu przestępstwa, zagrożeniu czyjegoś zdrowia lub życia, a także na prośbę sądu, czy prokuratury. Żadna poufna informacja nie powinna opuścić ścian gabinetu, nie istnieje również jakiś automatyczny system, który przekazywałby informację o leczeniu danemu pracodawcy.
Co warto zrobić przed pierwszą wizytą?
Określić swoje potrzeby. Sformułować problem, z jakim chce się udać do specjalisty, zastanowić się nad celem tej współpracy oraz swoimi oczekiwaniami.
Zadbać o spokojne, dogodne warunki do rozmowy. Upewnić się, że Internet działa, a komputer jest podłączony do ładowania. Bezpośrednio przed każdym spotkaniem warto wykonać próbną rozmowę (sprawdzić mikrofon i obraz).
obejrzyj wideo
Co warto wiedzieć
przed pierwszą wizytą?
Więcej ogólnych informacji na temat pierwszej wizyty psychoterapeutycznej zawartych jest w filmach poniżej.