O MNIE

MOJA MISJA

Pragnę odczarować panujący wciąż obecnie w wielu kręgach negatywny wizerunek psychologa i każdego innego specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego. Nie ma nic złego w korzystaniu z podobnych usług. Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak fizyczne i nie powinno być związane ze wstydem.

A jeśli już mowa o wstydzie – w tym miejscu mówię stanowcze NIE stygmatyzacji osób cierpiących na choroby psychiczne. Gorąco zachęcam Cię do przyłączenia się do tej walki.

Naukowo zajmuję się zjawiskiem Kryzysu Ćwierci Wieku. Stał się on przedmiotem moich badań i tematem pracy magisterskiej, a pokolenie 20+ nazwałam po swojemu –  Kryzysowymi.

Niewiele psychologów zajęło się przede mną tym tematem. Pomiędzy kryzysem okresu dojrzewania a kryzysem wieku średniego dostrzegłam ogromną lukę, którą niewielu starało wypełnić. Może dlatego, że wszyscy wokół jak mantrę powtarzają, że wiek 20+ to najlepsze lata życia każdego z nas? Według mnie – na pewno wymagające i stawiające przed nami wiele wyzwań.

Jestem absolwentką Psychologii Stosowanej oraz studiów podyplomowych Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Obecnie jestem w trakcie całościowego 4,5 letniego kursu psychoterapii w nurcie integracyjnym, pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Od września 2018 roku biorę udział w procesie psychoterapii własnej – indywidualnej, jak i grupowej (psychodramatycznej).

 

Doświadczenie w pracy z pacjentami i klientami zdobywałam w wielu miejscach, m.in.:

  • Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie,
  • Małopolskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • Areszcie Śledczym Kraków – Podgórze,
  • w kilku placówkach zajmujących się dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, Zespołem Downa oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
  • w żłobku, pracując z dziećmi do lat trzech.

Prowadzę poradnictwo indywidualne (via Skype) oraz szkolenia i warsztaty dotyczące rozwoju osobistego, m.in. planowania i realizacji celów, komunikacji i jakości relacji w związkach, odkrywania swojej życiowej misji i projektowania przyszłości. Specjalizuję się w obszarze kryzysu ćwierci wieku.

Listę wszystkich odbytych przeze mnie szkoleń i zdobytych certyfikatów znajdziesz na moim profilu Linkedin.

Jeśli masz pytania dotyczące mojego stylu pracy lub chcesz umówić się na spotkanie online, napisz na: iga@kryzysowi.pl

Iga Stanek | Copyright ⓒ 2018