O MNIE

O MNIE

Jestem absolwentką 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia Stosowana oraz studiów podyplomowych Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Obecnie jestem w trakcie całościowego 4,5 letniego kursu psychoterapii w nurcie integracyjnym, pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Od września 2018 roku biorę udział w procesie psychoterapii własnej – indywidualnej, jak i grupowej (psychodramatycznej).

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie w pracy z pacjentami i klientami zdobywałam m.in. w:

  • Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie,
  • Małopolskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • Areszcie Śledczym Kraków – Podgórze,
  • w kilku placówkach zajmujących się dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, Zespołem Downa oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
  • w żłobku, pracując z dziećmi do lat trzech.

Jeśli masz pytania dotyczące mojego stylu pracy lub chcesz umówić się na spotkanie online, napisz na: iga@kryzysowi.pl

 

FAQ

Pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym/psychoterapeutycznym, niezależnie od problemu z jakim klient lub pacjent przychodzi, jest dla niego zazwyczaj źródłem dużego napięcia i stresu. W głowie pojawia się wówczas mnóstwo pytań, na które chcielibyśmy znać odpowiedź jeszcze przed zajęciem przysłowiowej kozetki.

Poniżej odpowiadam na te dotyczące mojej osobistej praktyki. Więcej ogólnych informacji zawartych jest w filmach po prawej stronie.

Ile trwa i kosztuje konsultacja?

To zależy od rodzaju wybranego spotkania. Koszty wraz z opisem poszczególnych usług zostały zawarte w zakładce “OFERTA”.

Jak wygląda kwestia płatności?

Po ustaleniu terminu pierwszego spotkania wysyłam mailowo dane do dokonania przedwpłaty. Sesja odbywa się w ustalonym terminie po zaksięgowaniu środków, dlatego zapłaty za spotkanie trzeba dokonać najpóźniej na dwa dni przed jej ustalonym terminem lub wysłać potwierdzenie dokonania przelewu. Reguła ta obowiązuje przed każdym spotkaniem.

Czy można umówić się tylko na wizytę online, czy również w stacjonarnym gabinecie?

Jest możliwość umówienia się na spotkanie w stacjonarnym gabinecie na terenie Krakowa.

Jak często będziemy się spotykać?

Jest to kwestia ustalana indywidualnie, najczęściej spotykany schemat to jedno spotkanie na tydzień. Częstotliwość sesji może zmieniać się w trakcie współpracy.

Czy psycholog/psychoterapeuta powie mi co mam zrobić?

Nie, psycholog/ psychoterapeuta nie powinien dawać bezpośrednich rad w odpowiedzi na pytania typu: Co mam zrobić?Czy powinienem powiedzieć partnerowi o zdradzie?Który kierunek studiów wybrać?, itp.

Nasze zadanie polega na wspieraniu klienta/pacjenta w procesie samodzielnego podejmowania decyzji.

Czy ktoś - rodzina lub pracodawca - dowiedzą się o tej wizycie?

Nie, ponieważ obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, z której mogę zostać zwolniona tylko w wyjątkowych przypadkach: gdy w trakcie sesji dowiem się o popełnieniu przestępstwa, zagrożeniu czyjegoś zdrowia lub życia, a także na prośbę sądu, czy prokuratury. Żadna poufna informacja nie powinna opuścić ścian gabinetu, nie istnieje również jakiś automatyczny system, który przekazywałby informację o leczeniu danemu pracodawcy.

Co warto zrobić przed pierwszą wizytą?

Określić swoje potrzeby. Sformułować problem, z jakim chce się udać do specjalisty, zastanowić się nad celem tej współpracy oraz swoimi oczekiwaniami.

Zadbać o spokojne, dogodne warunki do rozmowy. Upewnić się, że Internet działa, a komputer jest podłączony do ładowania. Bezpośrednio przed każdym spotkaniem warto wykonać próbną rozmowę na Skype (koniecznie z wizją).

Iga Stanek - ZnanyLekarz.pl
Iga Stanek | Copyright ⓒ 2018